Британський депутат звинуватив Німеччину в зраді через російський газ

Британський парламентарій Деніел Кавчінскі заявив, що складно оцінити «зраду» Європи Німеччиною через співпрацю з Росією за проектом «Північний потік — 2».

Про це політик повідомив Daily Express. «Важко переоцінити масштаб зради, який представляє цей газопровід. Німеччина — член НАТО, прихильний (на папері) до захисту континенту від можливого втручання і впливу Росії», — уклав він.

Кавчінскі впевнений, що Німеччина як один з найважливіших членів Євросоюзу стає більш схильною до російському впливу, «прив’язуючи свою промислову потужність» до російської енергетичної мережі.

Політик обговорював питання санкцій проти російського проекту з британським прем’єром Борисом Джонсоном в минулому і раніше в цьому році закликав Кабінет міністрів до «дій». Однак в уряді йому заявили, що обмежувальні заходи в перехідний період в односторонньому порядку неможливі і Великобританія повинна слідувати режиму санкції Брюсселя.

В даний час, на думку Кавчінскі, заради підтримки союзників по НАТО королівство має «повернути контроль над зовнішньою політикою, підтримати американський режим санкцій і домогтися того, щоб «Північний потік — 2″ ніколи не закінчили».

Парламентарій вважає, що Великобританії треба «вийти на сцену і поховати газопровід раз і назавжди».

5 червня комітет німецької економіки (OAOEV) зробив заяву, в якій говориться, що плани Сполучених Штатів підривають правову безпеку Євросоюзу і можуть загрожувати десяткам компаній. Як підкреслив голова OAOEV Олівер Хермес, нові санкції загрожують привести до великих розбіжностей в трансатлантичних відносинах.

У той же день офіційний представник фракції «Альтернатива для Німеччини» в бундестазі з енергетики Штеффен Котре заявив, що Берлін повинен відповісти санкціями на нові дії Вашингтона проти «Північного потоку — 2». На думку політика, розмови ні до чого не приведуть.

4 червня законопроект про розширення санкцій проти «Північного потоку — 2» внесли в сенат США. Згідно з документом, запропоновано вводити санкції проти страхових компаній, що працюють з судами, які задіяні в енергетичному проекті.

«Північний потік — 2» будується від Росії до Німеччини по дну Балтійського моря з метою забезпечення прямих поставок газу в Європу. З 2,46 тис. км газопроводу прокладено вже 2,3 тис., і останній відрізок Росія планує добудувати сама. Передбачається, що це здатне зробити російське судно-трубоукладач «Академік Черський».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...