Білий дім може звільнити підполковника Віндмана, що дав свідчення проти Трампа

Білий дім може звільнити підполковника Віндмана, що дав свідчення проти Трампа

Білий дім розглядає можливість звільнення співробітника Ради національної безпеки підполковника Армії (сухопутних сил) США Александера Віндмана після того, як він дав свідчення проти американського президента Дональда Трампа в рамках процедури імпічменту.

Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на два джерела, знайомі з ходом справи.

Відзначається, що Білий дім має намір представити звільнення Віндмана як міру по скороченню штату співробітників РНБ, яка ніяк не пов’язана з відповідними кроками в зв’язку з дачею підполковником показань проти Трампа. Американська влада має намір перейти до конкретних дій після того, як Сенат виніс виправдувальний вердикт американського лідера у справі про імпічмент, вказує Bloomberg.

Крім того, як повідомили три співрозмовника агентства, розмовляли на умовах анонімності, деякі співробітники будуть переведені з РНБ на інше місце служби в зв’язку з тим, що проявили нелояльність по відношенню до господаря Білого дому.

Відзначається, що демократи і деякі республіканці, цілком ймовірно, виступлять проти відставки Віндмана. У свою чергу, джерело, близьке до адвокатів співробітника РНБ, запевнив, що сам Віндман поки не отримував ніяких повідомлень про звільнення і має намір продовжувати виконувати свої обов’язки до подальших розпоряджень.

Приводом для початку процедури імпічменту послужили припущення про надання Трампом в телефонній розмові в липні 2019 року тиску на президента України Володимира Зеленського з метою спонукати Київ допомогти главі адміністрації США обратися на другий термін в 2020 році. Як вважають політичні опоненти американського лідера, республіканець Трамп намагався переконати Зеленського почати розслідування діяльності на Україні сина колишнього віце-президента США Джозефа Байдена в обмін на надання фінансової та військової допомоги Києву.

Раніше в своїх свідченнях Конгресу Віндман заявив, що американська адміністрація і сам Трамп вимагали від української сторони проведення розслідування діяльності Хантера Байдена, сина колишнього віце-президента США, в обмін на зустріч президента України Володимира Зеленського з американським лідером в Білому домі. Співробітник РНБ розповів законодавцям, що після рішення виступити на слуханнях щодо імпічменту його перестали запрошувати на деякі наради в Білому домі.

Сенат, в якому республіканці мають більшість, в середу виправдав Трампа за обома статтями обвинувачення в рамках процедури імпічменту. Для визнання глави держави винним в зловживанні владою і створенні перешкод діяльності Конгресу сенаторам було потрібно набрати не менше двох третин голосів (67 мандатів). Однак цього не сталося в результаті двох голосувань за підсумками минулого в верхній палаті судового процесу. Проти першої статті звинувачення висловилися 52 сенатори, за – 48. Проти другий – 53 законодавця, за – 47. Рішення Сенату оскарженню не підлягає.

Поділитись