Bellingcat повідомить нові дані про агентів ФСБ 31 грудня

Співавтор розслідування про отруєння Навального Христо Грозєв пообіцяв в останній день 2020 року оприлюднювати всі відомі дані про пересування співробітників ФСБ, ймовірно, причетних до отруєння політика, пише DW.

Один з авторів резонансного розслідування про отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, журналіст порталу Bellingcat Христо Грозєв пообіцяв в останній день 2020 року оприлюднювати всю наявну у розслідувачів інформацію про переміщення співробітників ФСБ, які, за даними Bellingcat, стежили за Навальний. В одному з відповідей на твіт, опублікований ним 31 грудня, Грозєв повідомив, що дані з’являться орієнтовно о 13.00, правда, не уточнивши, який час мається на увазі.

Вперше про це загрожує заявив під час онлайн-бесіди з журналістом Олександром Плющевим ввечері у вівторок, 29 грудня. Він уточнив, що інформація про поїздки передбачуваних агентів російських спецслужб, які стали фігурантами розслідування Bellingcat, буде оприлюднена ще кінця 2020 року, тобто в найближчі два дні.

В ході бесіди Олександр Плющев висловив думку, що про переміщення співробітників ФСБ, які можливо пов’язані з отруєнням Олексія Навального, Bellingcat тепер знає «навіть більше, ніж це було потрібно для розслідування», і запропонував ці відомості опублікувати, якщо є впевненість, що ці люди причетні до замаху на опозиціонера. Погрожує відповісти, що «приймає цей виклик». «Ми повністю опублікуємо їх пересування до кінця цього року. І все ЗМІ, і всі цивільні журналісти зможуть теж займатися цим розслідуванням», — заявив він.

Розслідування Bellingcat про отруєння Навального

Розслідування про отруєння Олексія Навального бойовим отруйною речовиною з сімейства «Новачок», проведене спільно журналістами Bellingcat, The Insider, CNN і ФБК, було опубліковано 14 грудня. У ньому йшлося про те, що вісім співробітників російських спецслужб стежили за Навальний протягом як мінімум трьох років. На наступний день після публікації розслідування його співавтор Христо Грозєв розповів в інтерв’ю DW про те, як журналісти збирали дані про пересування і комунікації співробітників ФСБ.

Через тиждень Навальний опублікував запис своєї телефонної розмови з одним із ймовірних отруйників. В ході цієї бесіди передбачуваний співробітник ФСБ Костянтин Кудрявцев, думаючи, що спілкується з помічником секретаря Ради безпеки РФ Миколи Патрушевим Максимом Устиновим, повідомив, зокрема, що отрута був нанесена на труси Навального.

У бесіді з Олександром Плющевим Христо Грозєв вказав також, що готовий поділитися інформацією і про тих поїздках співробітників ФСБ, які вони здійснювали, коли не дотримувалися за Навальний. «Ось ці поїздки без нього (Навального. — ред.) найбільше і турбують, при всій повазі до найпомітнішою жертві. Зрозуміло ж, що вони в Краснодарський край і Чечню не відпочивати їздили всім колективом. А там якщо хто і помер, то ніхто не помітив», — такими словами прокоментувала цю інформацію в соцмережі Facebook політолог Катерина Шульман.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...