«Батьківщина» не голосуватиме за закони, які шкодитимуть країні та людям, – Сергій Соболєв

Фракція «Батьківщина» підтримала скерування до Конституційного Суду семи президентських законопроектів, сподіваючись, що це стане початком ґрунтовних та системних змін Основного закону та вітчизняного законодавства загалом.

Про це за підсумками голосування у парламенті у вівторок заявив заступник голови фракції Сергій Соболєв.

«Це старт певного законодавчого етапу – коли все буде остаточно визначатися. Ми свідомо проголосували за всі законопроекти, які б контраверсійні чи непідготовлені вони не були», – пояснив він.

Депутат зауважив: ініційовані главою держави зміни до Конституції передбачають ухвалення цілою низки нових законів, які регулюють базові для держави речі, а також внесення змін до вже існуючих документів. Приміром, зменшення чисельності народних обранців означатиме перегляд виборчого законодавства.

«Як тільки ухвалено норму про скорочення кількості депутатів і пропорційну систему виборів – тепер ми зобов’язані ухвалити відповідне законодавство про систему з відкритими списками», – зазначив  Сергій Соболєв.

За словами депутата, парламентська команда Юлії Тимошенко вже має цілий пакет пропозицій і простежить, аби ключові норми законів були чітко прописані й ухвалені з дотриманням усіх процедур. Від якості остаточних редакцій законопроектів залежатиме, чи голосуватиме «Батьківщина» за них.

«Я можу гарантувати: якщо це буде окозамилювання, якщо ключові зміни не буде ухвалено – вибачте, ми не будемо голосувати за такі закони, які потім погіршать життя в країні», – завив Сергій Соболєв.

Як відомо, у вівторок, 3 вересня, «Батьківщина» підтримала включення до порядку денного та направлення до КС семи законопроектів, поданих президентом:

про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) №1013/П;

про внесення змін до статті 106 Конституції України (щодо закріплення повноважень Президента України утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад Директора НАБУ і Директора ДБР) №1014/П;

про внесення змін до статті 93 Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу) №1015/П;
про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції України (щодо уповноважених Верховної Ради України) №1016/П;

про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи) №1017/П;

про внесення змін до статті 81 Конституції України (щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України) №1027/П;

про внесення зміни до статті 85 Конституції України (щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України) №1028/П.

Також депутати фракції проголосували за проект Закону про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...