Арестович зробив кілька заяв щодо майбутнього Донбасу

Арестович зробив кілька заяв щодо майбутнього Донбасу

Як пише Klymenko Time, спікер (або, як його називають офіційно, радник з інформаційної політики) української делегації в ТКГ Донбасом Олексій Арестович дав велике інтерв’ю ТСН.

Велике, якщо не сказати величезне. Заощадимо ваш час і розповімо головне. Ну і наші враження.

В інтерв’ю є кілька важливих заяв, на які варто звернути увагу. Але пробиратися до них потрібно через кілотонни самозамилування Арестович. І його розповіді про те, який він класний і як тепер, після його призначення, наша делегація прямо-таки ганяє по кутах переговірників Росії і «ЛДНР».

Правда, варто відзначити, що при всій нашій скептичному і навіть негативне ставлення до Арестович – він досить чітко поставив діагноз в одному питанні – оперативність (а вірніше її повна відсутність) української сторони в освітленні результатів переговорів по Донбасу. Ми постійно поступалися в цьому іншим учасникам переговорів. А апогеєм цієї проблеми була остання зустріч лідерів Нормандське четвірки. Де всі важливі новини ми з вами отримували з російських ЗМІ. Арестович каже, що має намір вирішити цю проблему. Подивимося. Поки манера так хвалити себе в інтерв’ю гарного враження про його здібностях явно не виробляє.

Що стосується головних озвучених фактів, які ми вважаємо важливим:

1. «План Б» по Донбасу нинішньої української влади заснований на введенні миротворців в регіон. І, що сумно чути, не відрізняється від плану екс-президента Петра Порошенка.

2. Закон про особливий статус Донбасу швидше за все буде продовжений в дії Верховною Радою. АЛЕ без включення в нього «формули Штайнмайера». Мотивація продовження – інакше Україна буде звинувачена в невиконанні Мінських і паризьких домовленостей. При цьому Арестович каже, що «формулу Штайнмайера» треба поправити. Мовляв, спочатку межа і виведення військ, а потім вибори. Ну, тобто, власне, ключове в цій формулі він і хоче змінити.

3. Виплат пенсіонерам Донбасу, які живуть на непідконтрольною території і не виїжджають звідти, – в доступній для огляду перспективі не буде. Позиція – «немає гарантій безпеки». Для працівників Червоного хреста, для нотаріусом або представників «Ощадбанку». Тому максимум, що пропонується – обслуговування на КПВВ: «Немає відповіді від російської сторони. ОБСЄ, Франція і Німеччина це підтримали».

4. Відновлення Донбасу потребують $ 15-21 млрд. Але, ясна річ, почнеться це після демілітаризації і маси інших умов.

5. Є перспектива перепризначення спецпредставника Держдепу в Україні, наступника Курта Волкера. Але така пропозиція начебто як обговорюється. Особливо деталей Арестович тут не дав, визнавши, що не його рівень.

Ну і – в усіх поточних проблемах, від невиконання рішень нормандського саміту, до невідкритих КПВВ і затримок з проведенням обміну Арестович звинувачує Росію. Тут позиція передбачувана.

Поділитись