Анджей Дуда перемагає на президентських виборах у Польщі

Чинний президент Польщі Анджей Дуда перемагає в другому турі виборів глави держави.

Про це свідчать поширені в понеділок Польським телебаченням уточнені результати екзит-полу, який провів дослідницький центр Ipsos.

Згідно з підрахунками соціологів, оновленим з урахуванням інформації, яка надійшла з 90% регіональних виборчих комісій, Дуда набрав 51% голосів. Його конкурент — мер Варшави Рафал Тшасковскій, що представляє найбільшу опозиційну партію «Громадянська платформа», — отримав, за попередніми даними, 49% голосів.

Офіційні підсумки волевиявлення Державна виборча комісія планує опублікувати вже сьогодні. Як поінформували раніше представники Ipsos, статистична похибка їх уточненого дослідження становить близько 1%.

Згідно з даними виборчкому, вибори пройшли спокійно, без серйозних порушень та інцидентів. Незважаючи на пандемію коронавірусу нового типу, поляки проявили активність і масово прийшли на дільниці. У багатьох з них з раннього ранку шикувалися черги. Волевиявлення проходило з дотриманням посилених санітарних заходів.

Дуда

Дуда тим часом уже заявив, що радий своїй перемозі. «Виграти вибори при майже 70-відсотковій явці — це небувала подія», — сказав він, виступаючи з промовою. Чинний лідер подякував всім співвітчизникам за активну громадянську позицію і вибачився перед тими, хто відчув себе ображеними його словами або справами, запевнивши, що двері президентського палацу залишаються відкритими для всіх.

«Ми чекаємо офіційних результатів виборів», — повідомив Дуда. «Але я хочу вже зараз запросити Рафала Тшасковского і його дружину в президентський палац о 23:00. Я знаю, що пізно, але ми все не будемо спати допізна цієї ночі», — додав він, пояснивши, що запрошує конкурента, щоб подати один одному руки і «щоб це рукостискання завершило цю кампанію».

Ще не все вирішено

Тшасковскій запрошення Дуди не прийняв. Він вважає, що остаточні підсумки другого туру будуть в його користь. «Ми говорили, що буде близько. Так і є. Але я абсолютно переконаний, що ми переможемо. Потрібно тільки підрахувати голоси», — сказав він, виступаючи з промовою перед своїми прихильниками.

«У них (противників) було абсолютно все, тонни грошей, весь державний апарат, а у нас було громадянське суспільство і здоровий глузд», — зазначив Тшасковскій. «Я переконаний, що ми змінимо Польщу, оскільки якщо ми прокинулися, то вже ніхто нас не приспить», — підкреслив він, запевнивши, що в будь-якому випадку продовжить боротися за вільні суди, відстоювати інтереси слабких і захищати права жінок.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...