Американські генерали ігнорують указ Трампа і не виводять війська з Німеччини

Американські генерали ігнорують указ Трампа і не виводять війська з Німеччини

Американські генерали ігнорують вказівки президента США Дональда Трампа з виведення військ з Німеччини, пишуть ЗМІ. Те ж саме відбувається і в Афганістані.

Пентагон спеціально уповільнює виведення частини військового контингенту з Німеччини, про який раніше оголосив президент США Дональд Трамп, пише газета The Washington Post з посиланням на свої джерела в оборонному відомстві.

У виданні підкреслили, що виведення військ займе тривалий час і для реалізації такого плану Трампа необхідна підтримка з боку Пентагону.

Але, як стверджують журналісти, американські генерали «фактично ігнорують» вказівки глави держави з цього питання.

«Що б ви не думали про конкретні аспекти виведення військ з Німеччини, немає нічого героїчного в тому, щоб свідомо ігнорувати виражені наміри президента», – сказало The Washington Post джерело в адміністрації США.

Аналогічний процес має місце і в питанні виведення американських військ з Афганістану, звернула увагу газета. Білий дім планує вивести з цієї республіки більшу частину – якщо не всіх – військовослужбовців Сполучених Штатів вже до листопадових виборів. Але міністерство оборони країни не поспішає і з цим процесом і пропонує різні варіанти досягнення поставленого завдання.

На думку Білого дому, міністр оборони Марк Еспер і голова Комітету начальників штабів ВС США генерал Марк Міллі спеціально використовують політику «бюрократичної непримиренності», щоб перешкодити президенту, стверджується в статті видання.

«Якщо вони дійсно знаходять бажання президента передислокувати наші сили настільки відразливим, що не можуть цього пережити, то повинні надійти достойно і піти у відставку», – підкреслило джерело видання в американській адміністрації.

Дональд Трамп 15 червня оголосив про намір скоротити чисельність військового контингенту США на території ФРН до 25 тис. осіб. Президент запевнив, що це станеться, якщо Німеччина не заплатить за їх розміщення та не поверне борги НАТО.

Він обурився тим, що «Німеччина платить Росії мільярди доларів за енергію, а США повинні захищати їх від Росії».

Глава держави також звернув увагу, що на сьогоднішній день в ФРН на постійній основі розміщені 52 тис. американських військовослужбовців, хоча, згідно з офіційними даними, їх чисельність становить 35 тис. чоловік.

Як пише газета Politico, рішення вивести війська з Німеччини застигло командування Сполучених Штатів зненацька.

У відповідь на заяву Трампа посол Німеччини в Сполучених Штатах Емілі Хабер зазначила, що американські війська перебувають в ФРН не для захисту країни, а для підтримки трансатлантичної безпеки і демонстрації могутності США в Африці, в Азії. Про це вона заявила в рамках онлайн дискусії в Раді з міжнародних відносин.

Глава МЗС ФРН Хайко Маас, коментуючи плани Вашингтона, охарактеризував відносини між Берліном і Вашингтоном як складні. Для нього не дивно те, що рішення про виведення американських військовослужбовців з ФРН «не було погоджено».

«Якщо видно, що таке рішення не було погоджено стовідсотково в американському уряді, то не дивно, що і з нами воно не було погоджено», – сказав Маас в прямому ефірі телеканалу ZDF.

Міністр вказав, що багато хто у Вашингтоні незадоволені способом прийняття цього рішення. Для Берліна і раніше неясно, чи реалізується план, коли, як і де це станеться.

На думку Мааса, існує велика потреба обговорення цього питання в американській адміністрації.

«Це демонструє, що таке важливе рішення не було вичерпно обговорено в американському уряді», – констатував він.

Інформацію про відповідні наміри Білого дому раніше публікувало агентство Reuters з посиланням на високопоставленого американського чиновника. Про це писала і газета The Wall Street Journal (WSJ), яка також посилалася на своє джерело, знайоме з рішенням Трампа.

Поділитись