Алієв заявив, що у Азербайджану немає часу чекати ще 30 років, аби звільнити Карабах

У нас немає часу чекати ще 30 років — карабахський конфлікт повинен бути вирішений зараз, заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв в інтерв’ю телеканалу «Аль-Джазіра».

Азербайджан категорично проти переростання карабахського конфлікту в регіональний, а Вірменія домагається саме цього, заявив азербайджанський лідер, відповідаючи на запитання ведучої телеканалу про те, чи може вірмено-азербайджанський конфлікт коли-небудь перерости в регіональний.

«На мій погляд, підстав для цього немає, і ми категорично проти переростання цього конфлікту в регіональний конфлікт. А Вірменія бажає зробити саме це. Тому вони винаходять фейковий новини про якоїсь іноземної підтримки Азербайджану. Але в той же час вони самі хочуть іноземної підтримки. Тому у мене є таке відчуття, що в даний час, в період, коли вони зіткнулися з дуже серйозною поразкою на поле бою, їх основною метою є перетворення цього конфлікту в регіональний конфлікт», — сказав президент Алієв.

Він висловив упевненість в тому, що ні Туреччина, ні Франція, ні Іран, ні Росії, ні США, про які згадала ведуча телеканалу, ніколи не допустять цього.

«Тому що безпека в нашому регіоні слугує інтересам всіх регіональних країн, і серед відзначених вами країн регіональними є Туреччина, Росія, Іран. Інші країни не мають ніякого відношення до регіону. Вони не є регіональними країнами. У них є мандат зі створення умов для переговорів , тому що це сталося в 1992 році», — сказав президент Алієв.

При цьому він особливо підкреслив, що «особисто я не відповідаю за такий склад Мінської групи».

«Безумовно, якби ми сьогодні приймали рішення про склад будь-якої контактної групи, здатної створити умови для світу, то, звичайно, склад був би абсолютно іншим. Я не хочу конкретизувати, але через упереджене поведінки деяких країн їм не було б місця в цій групі», — сказав азербайджанський лідер.

Необхідно зробити все можливе для того, щоб особливо регіональні країни залишалися осторонь від конфлікту, ні в якому разі не втручалися в нього, зазначив президент Алієв.

Вірменія має припинити окупацію, і тільки після цього вона може інтегруватися в регіональні проекти в економічній, інвестиційній, енергетичній та транспортній сферах, яких позбавлена ​​через свою агресії.

«Ми не маємо наміру слухати такі заяви, як «зупиніть це, ми будемо працювати, вести переговори, допомагати». Ми неодноразово чули це. У нас немає часу чекати ще 30 років. Конфлікт повинен бути вирішене зараз. Ті, хто хоче допомагати Вірменії, якщо можна так сказати, їх близькі партнери, нехай скажуть: покиньте території, продемонструйте волю, зупиніть вогонь, скажіть, що сьогодні або завтра або протягом тижня я покину Агдам, в наступний раз, на наступному тижні покину Фізулі, ще через тиждень покину Кяльбаджар і т.д., і ми зупинимося. Це дуже справедлива позиція. Це позиція, спрямована не так на війну, а на світ», — заявив азербайджанський лідер.

Коментуючи твердження Вірменії про притягнення Анкари до карабахського конфлікту з військової точки зору, Ільхам Алієв підкреслив, що доказів цьому у вірменської сторони немає.

«Туреччина — наша братська країна. З першого дня, з перших годин нападу Вірменії Туреччина висловила повну підтримку Азербайджану. Мій брат, Президент Ердоган неодноразово виступав з дуже важливими заявами. Виступаючи на сесії відкриття парламенту, він озвучив ще одну важливу заяву про те, що Туреччина знаходиться поруч з Азербайджаном і Азербайджан не самотній. Ми відчуваємо цю підтримку», — сказав він.

Азербайджан дуже вдячний своїм турецьким братам, президенту Туреччини і інших офіційних осіб країни, проте Анкара ні в якій формі не залучена в цей конфлікт, підкреслив президент Алієв.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...