Алієв назвав умову для припинення конфлікту в Нагірному Карабасі

Баку готовий зупинити війну в невизнаній Нагірно-Карабахської Республіці, але для цього Єреван повинен взяти зобов’язання щодо виведення військ з окупованих територій.

Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв в інтерв’ю італійському виданню La Repubblica.

«По-перше, я вважаю, що чим швидше закінчиться війна, тим буде краще. <…> Я неодноразово говорив <…> і можу ще раз повторити, що <…> якщо прем’єр-міністр Вірменії візьме зобов’язання про звільнення решти територій, то ми готові зупинитися сьогодні ж. Поки він не взяв на себе таких зобов’язань», — наводять у середу, 4 листопада, його слова ЗМІ.

На думку азербайджанського лідера, компромісом з боку Єревана має стати «повне звільнення всіх окупованих територій відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН і виконанням їх основних принципів». У них йдеться про те, що спочатку повинні бути звільнені п’ять районів, а потім ще два, додав Алієв.

«Ми вже в односторонньому порядку звільнили чотири райони, тому він (прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян) повинен сказати, що війська повинні бути виведені з решти під окупацією територій Агдамського, Кельбеджарського, Лачинського районів. Але він не робить таку заяву. Це показує, що він не хоче припинення війни», — висловив думку президент Азербайджану.

Напередодні в Держслужбі з надзвичайних ситуацій НКР повідомили, що азербайджано-турецькі сили обстріляли Центр охорони здоров’я матері і дитини в Степанакерті, постраждала одна людина.

Напередодні в інтерв’ю телеканалу Al Arabiya прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Єреван готовий до переговорів по врегулюванню конфлікту в Карабаху, але Баку не йде на компроміси. За словами Пашиняна, «як тільки якийсь компроміс стає прийнятним для Вірменії, він відразу ж стає неприйнятним для Азербайджану».

Днем раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зазначив, що головним завданням Москви як посередника в конфлікті в Нагірному Карабасі є допомога Вірменії та Азербайджану в виході з «гарячої фази».

Чергова ескалація конфлікту в невизнаній Нагірно-Карабахської Республіці відбулася 27 вересня. Баку і Єреван звинуватили один одного в обстрілі. Сторони тричі домовлялися про режим припинення вогню, але бої тривають досі.

30 жовтня прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявляв, що оптимальним рішенням конфлікту може стати введення російських миротворців у Нагірний Карабах. Однак в Кремлі пояснили, що подібний варіант можливий тільки за згодою обох сторін конфлікту — Вірменії і Азербайджану.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...