Адвокати Бабарика оскаржили продовження йому терміну утримання під вартою

Адвокати екс-претендента на пост президента Білорусі і екс-глави «Белгазпромбанка» Віктора Бабарика оскаржили продовження йому терміну утримання під вартою.

Скарга напередодні спрямована через КДБ, згідно із законом протягом трьох днів її повинні перенаправити в суд, розглянути — на наступному тижні, розповіли TUT.BY адвокати Дмитро Лаєвський і Олександр Пильченко.

Віктор Бабарика був затриманий 18 червня. 21 вересня терміни розслідування «справи Белгазпромбанка» були продовжені, практично всім фігурантам справи, в тому числі Бабарика, залишили колишню запобіжний захід — утримання під вартою.

Спочатку термін утримання під вартою — до 2 місяців, однак термін цей може продовжуватися прокурорами. Продовження терміну утримання під вартою понад шість місяців допускається щодо осіб, обвинувачених у вчиненні тяжких або особливо тяжких злочинів. Граничний термін — 18 місяців.

Адвокати вважають, що немає ніяких підстав продовжувати термін утримання Віктора Бабарика під вартою. Лаєвський і Пильченко пояснюють: при продовженні строку тримання під вартою закон встановлює таку особливість — термін утримання під вартою може продовжуватися тільки «за відсутності підстав для застосування щодо обвинуваченого іншого запобіжного заходу».

Тобто для продовження строку тримання обвинуваченого під вартою слідчий повинен викласти і довести, що є конкретні обставини, що перешкоджають застосувати інший запобіжний.

— Раніше ми ставили питання про заміну взяття під варту на інші заходи — як на домашній арешт, так і на особисту поруку. Обидві ці альтернативні заходи зараз можна виконати: будинок є, поручителі є. Домашній арешт взагалі в законі трактується як міра, яка рівнозначна по порядку і підстав застосування взяття під варту.

І ось тепер, при продовженні строку тримання під вартою, орган слідства повинен був обґрунтувати конкретними фактами і доказами неможливість застосування таких альтернативних заходів. Але обгрунтувань ми не бачимо. Отже, не підтверджено головна умова продовження терміну утримання під вартою, — кажуть адвокати.

Сторона захисту відзначає також, що «тягар звинувачення» або величина покарання, прописана в статтях Кримінального кодексу, — нічого з цього не є підставами для взяття під варту.

— Крім випадків деяких злочинів, але такі в обвинуваченні Віктору Бабарика не пред’явлено, тому неактуально обговорювати.

Віктор Бабарика та його син Едуард були затримані 18 червня і з тих пір знаходяться в СІЗО КДБ. Влада звинувачує екс-банкіра в «створенні злочинного угруповання» і «фінансові махінації».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...