Адміністрація Джозефа Байдена переглянула рішення Дональда Трампа

Адміністрація Джозефа Байдена переглянула рішення Дональда Трампа

США призупинили виведення військ з Німеччини.

Нова адміністрація Джозефа Байдена захотіла переглянути рішення попереднього президента Дональда Трампа, який планував скоротити американський контингент на 12 тис. чоловік.

Нові американська влада вирішила призупинити виконання рішення про виведення з Німеччини значної частини американських військових. Про це повідомив глава Європейського командування ВС США Тод Уолтерс. За його словами, «попередньо запланований» виведення американських військ з ФРН «був заморожений». «Нова адміністрація спокійно повідомила нам про необхідність провести ретельну перевірку – від початкової до кінцевої стадії» – <…> і після цього ми повернемося на вихідні позиції, – розповів генерал.

Як зазначив Уолтерс, головна мета зараз – всебічно вивчити всі варіанти, від А до Я, щоб «можна було провести стратегічний аналіз кожного з них», а міністр оборони Ллойд Остін «знаходиться в процесі проведення вельми ретельного перегляду» рішення попередньої американської адміністрації. «У кінцевому підсумку він разом з президентом США [Джозефом Байденом] прийме рішення», – підсумував глава Європейського командування ВС США. Втім, як скоро це може статися, він не уточнив.

Справа в тому, що попередній президент США Дональд Трамп схвалив виведення з ФРН 11,9 тис. американських військових. Про це рішення оголосив міністр оборони США Марк Еспер 29 липня 2020 року. За його словами, 6,4 тис. З них повинні повернутися на батьківщину, близько 5,6 тис. – передислоковані в Італію та Бельгію. При цьому частина контингенту – близько 25 тис. Американських солдатів і офіцерів – залишиться в Німеччині.

Помічник президента США з національної безпеки Роберт О’Брайен в свою чергу зазначав, що Вашингтон може змінити свої плани. Але тоді німецькій владі необхідно виконати три умови: вибрати для провайдера послуг 5G не китайську Huawei, припинити будівництво «Північного потоку – 2», а також прискорити реалізацію плану щодо зміцнення своєї оборони.

Трамп неодноразово критикував Берлін за те, що ФРН, на його думку, витрачає недостатня кількість коштів на підтримку колективної оборони НАТО. В результаті в листопаді 2019 року міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер пообіцяла до 2024 року наростити військові витрати до рівня 1,5% від ВВП і до 2031 року – до 2%. Для порівняння: в 2018 році ФРН на оборону витратила 1,2% від ВВП або $ 49 млрд. Це третій результат серед країн – учасниць НАТО в Європі. В абсолютних цифрах найбільше на оборону серед європейських членів альянсу зараз витрачає Франція ($ 63,8 млрд), на другому місці Великобританія (майже $ 50 млрд).

В кінці 2019 року бундестаг також пішов назустріч Трампу, виділивши на потреби військових в 2020 році 1,42% ВВП. Це стало другою за обсягом статтею витрат німецького бюджету. Втім, і такий рівень асигнувань Білий дім при президенті-республіканцеві не задовольнив.

Поділитись