Зеленський в ООН заявив про втрату Україною більше 15% ВВП

Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна втратила більше 15% ВВП після анексії Криму Росією, а також конфлікту на Донбасі.

Таку думку український лідер висловив під час виступу на політичному форумі високого рівня з питань сталого розвитку. Зеленський зазначив, що «Україна віддана своїм зобов’язанням, що стосуються досягнення цілей сталого розвитку». За його словами, їх реалізації перешкоджають два фактори. Один з них — це «внутрішньополітична традиція», при якій «важливі реформи зустрічають опір», уточнив Зеленський. Як він запевнив, «новий український уряд займеться цією проблемою».

Другий фактор пов’язаний з діями Росії. «Жодна країна не може виконати цілі сталого розвитку інакше, ніж в умовах миру і безпеки», — сказав Зеленський. Згідно з його твердженням, внаслідок анексії Криму Росією, а також переходу ряду районів на Донбасі під контроль ополченців «Україна втратила понад 15% ВВП і 15% обсягів промислового виробництва».

«Україна також втратила «80% вугільних шахт, а також банківських активів в розмірі $ 5 млрд». «Ще більш важливо те, що Україна втратила українських громадян», — додав Зеленський.

Український президент виступив з твердженням, що «разом з іноземними партнерами» його країна «зможе повернути свої території політичним шляхом, припинити війну і встановити мир». «Це найважливіше завдання для нас», — сказав він.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...