Заради державних допомог українці придумують різні афери

Останнім часом заради субсидій, «дитячих» грошей та інших державних допомог українці придумують різного роду афери. В Україні все більше пар живуть нерозписані й не поспішають офіційно реєструвати стосунки, навіть якщо у них народжується дитина.

За статистикою, двадцять відсотків дітей з’являються на світ поза шлюбом. Вони носять прізвище матері, а в свідоцтві про народження навпроти графи “батько” – прочерк. Причому більшість таких дітей виховуються у повній сім’ї. За останні 10 років кількість матерів-одиначок збільшилася в 23 рази. І все заради соцдопомоги, субсидії, додаткових 1000-2000 гривень.

Останнім часом заради грошей українці придумують різного роду афери. Наприклад, розмір виплат для матерів-одиначок залежать від доходів, які отримує родина. Оскільки доходи батька не враховуються, така сім’я має ще право на субсидію. І тоді дитину реєструють як безбатченка, хоча батько є і дуже часто живе в одній квартирі чи домі, допомагає матеріально і бере участь у вихованні свого чада.

Працівники соціальних служб все частіше влаштовують рейди-перевірки отримувачів субсидій, пільговиків, а тепер взялися й за фальшивих матерів-одиначок. Для цього можуть навіть опитати сусідів, пишуть “Економічні новини”.

За подібне шахрайство суд змусить повертати державі десятки тисяч гривень. Покаранням може бути як штраф до 850 гривень, так і умовний термін позбавлення волі до трьох років. Ще й доведеться повернути всі незаконно отримані соцдопомоги.

Самі матері не завжди усвідомлюють, що заради кількох тисяч гривень вони створюють купу нових проблем. Адже через те, що офіційно батька немає, жінка не зможе вимагати аліменти при розлученні. Батько, який вирішив поставити в свідоцтві про народження прочерк заради соцвиплат, не має права відвідувати дитину в лікарні, забирати зі школи, приймати рішення про місце проживання і виїзд дитини за кордон.

Щоб встановити офіційне батьківство, доведеться звертатися до суду. Це може зайняти не один місяць, пише ogo.ua.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Load...
Загрузка...