ВООЗ відклала випробування препарату від COVID-19, який вже скупила США

Препарат ремдесівір будуть вивчати ще близько двох місяців. Тільки після цього почнеться друга фаза. У ВООЗ не поспішають давати однозначну оцінку його ефективності проти COVID-19.

Головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров’я Сумія Свамінатан розповіла, що користі щодо зниження смертності при коронавірусі від ремдесівіра поки немає.

«Друга фаза почнеться приблизно через пару місяців. Завершення першої фази потребують деякого часу. <…> Офіційних рекомендацій ВООЗ з приводу препарату поки немає», — підкреслила Свамінатан.

Представник ВООЗ додала, що країни завжди можуть опублікувати екстрені рекомендації по препарату.

Перша фаза завершиться тестами, які покажуть ефективність ліків. Які препарати будуть брати участь у другій фазі випробування, визначить спеціально створений комітет ВООЗ. Серед них можуть виявитися як імуномодулятори, так і антитромбоцитарні препарати і мононуклеарні антитіла.

Найбільш хороші шанси у засобів, які створені на основі мононуклеарних антитіл. Їх вже досліджують на безпеку.

З березня 2019 року ВООЗ почала проводити Тести солідарності. У перших з них брали участь ремдесівір, гідроксілхлорохін, лопінавір і ритонавір в різних комбінаціях. Препарати випробовували більш ніж на 4,5 тисячі пацієнтів. Після чотирьох місяців тестів в ВООЗ помітили, що найбільш ефективний з усіх ремдесівір. Решта препаратів з випробувань зняли.

Проте США встигли скупити 90% від загального обсягу ремдесівіра в світі. В Євросоюзі, Південній Кореї і Японії цей препарат єдиний, який офіційно дозволено застосовувати для лікування COVID-19. Ремдесівір створила для боротьби з лихоманкою Ебола компанія Gilead Sciences.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...