Викрито хакерів, які створювали віруси типу криптомайнер та «stealer»

Російські хакери створювали віруси типу криптомайнер та «stealer», а двоє українців збували їх на закритих хакерських форумах, отримуючи за це відсоток від продажу.

Для анонімізації платежів зловмисники використовували російські платіжні системи.

Працівники Причорноморського управління кіберполіції спільно зі слідчими поліції Одещини викрили мешканця Запоріжжя та Одеси у змові для поширенні шкідливих програмних засобів.

Створені шкідливі програми використовувалися у середовищі операційних систем під управлінням Windows для майнінгу криптовалют. Крім того, користувачі цих шкідливих програм мали можливість втручатися в роботу комп’ютерів та копіювати персональну і білінгову інформацію власників вражених комп’ютерів. Серед таких даних – логіни, паролі, файли cookie, дані щодо гаманців криптовалют, доступи до онлайн банкінгу тощо.

За місцем мешкання учасників групи проведено санкціоновані обшуки, в ході яких вилучено комп’ютерну техніку, яка використовувалась для проведення злочинної діяльності. Під час попереднього огляду вилученої техніки, спеціалісти з кіберполіції виявили різноманітне шкідливе програмне забезпечення. Також виявлено листування зловмисників з користувачами хакерських форумів, через які вони продавали шкідливе програмне забезпечення.

Спільникам загрожує до 5 років ув’язнення.

Фото кіберполіції України.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Load...
Загрузка...