Верховний суд України почне розгляд касаційної скарги на заочний вирок Януковичу

Верховний суд України сьогодні почне розгляд касаційної скарги на заочний вирок колишньому президенту Віктору Януковичу.

Його раніше звинуватили в державній зраді. Янукович провину не визнає.

Колишній президент України, який на батьківщині був заочно засуджений за держзраду і отримав 13 років колонії, попросив Верховний суд країни забезпечити особисту участь в засіданні за допомогою відеоконференції. Адвокат Віктора Януковича повідомив, що підзахисний не може особисто приїхати в суд Києва, оскільки є загроза його життю і здоров’ю.

Захисник зазначив, що екс-глава країни до цього постійно говорив про те, що зацікавлений співпрацювати зі слідством і судом першої інстанції. Касаційний кримінальний суд України в квітні не дозволив Януковичу брати участь в розгляді скарги на вирок у справі про держзраді по відео.

Адвокати оскаржують рішення Київського апеляційного суду. У жовтні минулого року він залишив в силі заочний вирок колишньому президенту України — 13 років позбавлення волі за звинуваченням у державній зраді і пособництві у веденні агресивної війни. Рішення виніс в січні позаминулого року Оболонський районний суд Києва.

Янукович очолював України з 2010 по 2014 рік. Після євромайдан він покинув країну і виїхав до Росії. На батьківщині проти нього є цілий ряд кримінальних справ.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...