Верховна Рада підтримала законопроєкт, що відкриває українцям доступ до держкадастрів

Тепер кожен український громадянин матиме відкритий доступ до всіх видів географічної інформації. Парламент підтримав відповідний законопроект №2370 за основу. Про це йдеться на офіційній сторнці партії «Слуга народу» в соціальній мережі Інстаграм, передає Newformat.info.

В Україні створять національну інфраструктуру геопросторових даних. Відомості про природні ресурси, будівлі, дороги – будуть на єдиній платформі.

«Пропонуємо сформувати сучасну систему забезпечення потреб суспільства в усіх видах географічної інформації. Ухвалення документу в цілому дозволить забезпечити інтегрування України до європейської та глобальної інфраструктури просторових даних», – наголосив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

Зазначимо, що у пояснювальній записці зазначається, що для створення такої інфраструктури будуть використані наявні просторові дані і метадані, створені органами державного управління. Фінансування робіт зі створення, функціонування і розвитку національної інфраструктури геопросторових даних пропонується здійснювати за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів установ, організацій і підприємств, замовників робіт відповідно до укладених договорів та інших джерел, не заборонених законом.

При цьому передбачається, що в зв’язку з припиненням плати за пошук, перегляд, копіювання і роздрук відомостей з Державного земельного кадастру про координати поворотних точок меж об’єктів кадастру і оприлюдненням цих відомостей у відкритому доступі надходження до державного бюджету України зменшаться на 114 тис. 760 грн в рік (за даними 2018-го). А компенсувати цей розмір надходжень до держбюджету планується за рахунок скорочення штату апарату Госгеокадастра або його територіальних органів.

 

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...