Вадим Івченко: Ми маємо законодавчо захистити підприємства від засилля перевірок

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко зареєстрував законопроект №8459 щодо посилення гарантій дотримання прав фізичних та юридичних осіб під час досудового розслідування.

«Попри ухвалення законопроекту, який ми знаємо як «Маски-шоу стоп», до сьогодні практика проведення обшуків, спрямованих на дестабілізацію підприємств, без належної правової підстави є поширеною. Щодня оприлюднюють нові випадки вилучення техніки та іншого майна під час обшуків. До речі, на вилучення цього майна в ухвалі судді було встановлене обмеження. Ситуація вимагає рішучого втручання, а нормативна база – вдосконалення», – наголосив він.

Як передає ba.org.ua, Законопроектом, зокрема пропонується:

– дозволити оскарження ухвали про надання дозволу на обшук в суді апеляційної інстанції після її отримання. У разі скасування такої ухвали – негайно повернути вилучене майно;

– якщо під час розгляду клопотання про проведення обшуку не було доведено необхідності вилучення певного майна, то його вилучення в ході проведення обшуку забороняється;

– скасування підстави для тимчасового вилучення комп’ютерного обладнання як необхідність проведення експертизи;

– вдосконалюються права адвоката під час надання правової допомоги свідкам. Зокрема, він матиме права на фіксування слідчих дій.

«Небувала «активність» силовиків щодо обшуків працюючих підприємств негативно впливає на загальний бізнес-клімат в країні та роботу компаній. Більшість з них приймає рішення про виїзд за кордон. Маємо законодавчо захистити підприємства від засилля перевірок, від можливості вилучення комп’ютерів, печаток, установчих документів. Це потрібно зробити швидко, адже ситуація погіршується з кожним днем», – наголосив Вадим Івченко.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Load...
Загрузка...