В «Укрзалізниці» виявили розкрадання на 50,9 млн грн

Колишнє керівництво виробничого підрозділу «Вагонна дільниця станції Київ-Пасажирський» філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» приховало 50,9 млн грн, що були нараховані як премії, одноразові заохочення та матеріальна допомога окремим працівникам. Це виявлено Департаментом внутрішнього аудиту та контролю Укрзалізниці за результатами позапланової перевірки підрозділу з ініціативи керівництва товариства.

Про це йдеться в повідомленні на сайті «Укрзалізниці», передає Newformat.info.

Так, у ході перевірки діяльності компанії за період з 1 січня до 31 жовтня 2018 р. встановлено, виявлено факти, коли деяким працівникам виплачувалась матеріальна допомога на оздоровлення при виході у щорічну відпустку в розмірі двох окладів та 2—3 рази на рік у тому числі. Наприклад, керівник цієї вагонної дільниці за своєю заявою безпідставно отримав матеріальної допомоги на оздоровлення в липні 2018 р. в розмірі двох окладів — на загальну суму 45100 грн.

У ході перевірки також встановлено факт виділення понад 165 тис. грн у вигляді премій та заохочень головному бухгалтеру, яка в момент виплати була відсутня на робочому місці, фактично перебуваючи на лікарняному, у щорічній або навчальній відпустці.

Зафіксовані випадки, коли в період знаходження головного бухгалтера та начальника цього виробничого підрозділу на лікарняному, навчальній або щорічній відпустці, у відпустці без збереження заробітної плати тощо ними було завізовано та підписано накази про преміювання працівників підрозділу на загальну суму майже 10 млн грн, рішення щодо яких приймалося керівником одноосібно, а не уповноваженою комісією, як належить. У той же час заступником начальника Вагонної дільниці станції Київ-Пасажирський, у період перебування начальника цього підрозділу на робочому місці, підписано за 2018 р. наказів на нарахування працівникам матеріальної допомоги на оздоровлення при виході у щорічну відпустку на загальну суму понад 100 тис. грн.

Перевіркою встановлено, що колишніми керівником Вагонної дільниці станції Київ-Пасажирський та головним бухгалтером не контролювалось нарахування заробітної плати відповідно до чинного законодавства, більше того, вони своїми усними вказівками змушували своїх підлеглих працівників проводити нарахування коштів без відповідних нормативних документів, оформлених належним чином, а в разі відмови від виконання поставлених ними завдань погрожували звільненням або фізичною розправою.

Матеріали перевірки передані до правоохоронних органів.

Фото Олександри Буділки (з архіву FOTOmedia)

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...