В Україні пропонують створити Державну житлово-комунальну інспекцію

Інспектори зможуть складати протоколи про порушення як на постачальників послуг, так і на рядових споживачів.

Відповідна ініціатива викладена в проекті закону Мінрегіонбуду «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства». Передбачається, що поява нового контролера підвищить якість житлово-комунальних послуг і буде контролювати обґрунтованість тарифів. Споживачі ж отримають орган, куди можна буде звернутися у разі порушення їх прав у сфері ЖКГ, інформує Ukr.Media.

Після того як у 2011 році була скасована житлово-комунальна інспекція, в Україні фактично відсутній центральний орган, який здійснював державний контроль у сфері ЖКГ.

Дотепер споживачі не мають чіткого розуміння, куди направляти свої скарги, найчастіше адресуючи їх керівництву комунального підприємства, яке ці ж послуги і надає.

«Інспекція може стати незалежним арбітром у вирішенні спорів між споживачем комунальних послуг та їх постачальниками», — зазначив Микола Максимов.

З урахуванням децентралізації та набуття чинності нових законів, а в першу чергу це закони «Про ЖКГ» та «Про комерційний облік», наявність такої організації стала просто необхідною, кажуть експерти.

«Створення даної комісії передбачає контроль за виконанням своїх обов’язків як компаній з надання послуг, так і з боку споживача. Також посилюється контроль за діями органів місцевого самоврядування з боку виконання законів у сфері ЖКГ. Головне при створенні контролюючих органів нового типу — це, щоб вони не перетворилися на черговий корупційний орган, який буде оббирати простих громадян і працювати на монополістів», — зауважив голова комітету ЖКГ, благоустрою, екології та охорони довкілля Громадської ради при КМДА Олег Попенко.

За задумом авторів законопроєкту, ЖКГ-інспекція має здійснювати контроль над тим, щоб і споживачі, і постачальники житлово-комунальних послуг, дотримувалися вимог законів, нормативів, стандартів тощо, а також укладених між ними договорів про обслуговування.

«Посадові особи інспекції будуть мати право проводити перевірки і виносити приписи як комунальним, так і приватним підприємствам, які надають населенню відповідні комунальні послуги», — говорить Микола Максимов.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...