В Україні почнуть діяти жорсткіші правила отримання субсидій

Зміна відсотка платежу субсидії з 15% до 20% в майбутньому році буде мати наслідки для одержувачів з високим доходом. Про це повідомляють «Факти».

За словами заступника міністра соціальної політики Віталія Музиченка, в бюджеті на 2020 рік на субсидії закладено 47 млрд 628,6 млн гривень. Однак після закінчення опалювального сезону, з 1 травня наступного року, буде застосовуватися новий базовий норматив комунальних витрат домогосподарства (відсоток від середньомісячного сумарного доходу) при встановленні розміру обов’язкового відсотка платежу для одержувачів субсидій.

«Зміна відсотка платежу субсидії з 15 до 20 буде мати наслідки для одержувачів з найвищими доходами — оскільки їх розмір субсидії зменшиться. Це торкнеться 150 тис. Домогосподарств, які отримують допомогу на оплату послуг ЖКГ. Це менше 4% від загальної кількості субсидіантів. Частина цих домогосподарств отримує підвищення відсотка платежу. Якщо таке домогосподарство платило при доході в 5000 гривень 20,5%, то воно буде платити 26%. Якщо ми говоримо про домогосподарстві з доходом на рівні 1600 гривень, то в поточному режимі вони платять 6,5% , або 103 гривні, після стануть платити 8,5%, або 138 гривень», — пояснив Музиченко.

У той же час експерт Центру структурної політології «Вибір» Лілія Брудницька вважає, що головною метою нововведення є різке скорочення кількості одержувачів державної допомоги. Під скорочення, зокрема і після верифікації, можуть потрапити як раз ті, хто дійсно потребує допомоги, але отримує «білий» дохід і платить всі податки, а люди з прихованими доходами, навпаки, будуть отримувати субсидії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...