В Україні планують зміни у дошкільній освіті

Нову українську школу неможливо успішно починати з 1-го класу, якщо туди приходять непідготовлені діти, тому потрібні зміни у дошкільній освіті.

Про це заявила міністерка освіти Ганна Новосад, передає Depo.ua.

«Мозок дитини, її сприйняття світу формується значно раніше, ніж у 6-7 років. Дошкільна освіта – вік, коли дитина починає досліджувати світ, розуміти себе, починає розвиток емоційного інтелекту. Це все закладається там», – сказала вона.

За словами Новосад, ранній розвиток має бути якісним – це показують світові дослідження.

«Є тренд, що все більше країн звертають увагу на дошкільну освіту як на обов’язковий елемент успішного майбутнього розвитку дитини. Ми б хотіли почати зміни в цій сфері», – зазначила міністерка.

«Я розумію, що прямого впливу на мережу дошкільних закладів у нас нема. Ми не зможемо прямо вплинути на те, аби стало більше садочків. Треба буде тісно працювати з місцевою владою, переконувати їх, що потрібно більше місць», – додала вона.

За словами Новосад, МОН хоче почати з загальної концепції дошкільної освіти, «яка б привернула увагу суспільства, політиків, батьків, управлінців до того, що це має бути важливим пріоритетом в сфері освіти».

«Хочемо змінити зміст дошкільної освіти – на це ми безпосередньо впливаємо. А також працювати з вихователями, адже з закладів педагогічної освіти вони виходять не з тими компетентностями, з якими би мали, для роботи з сучасними дітьми. Плюс одним із пріоритетних завдань у частині законодавства є прийняття нового закону про дошкільну освіту», – зазначила очільниця МОН.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Load...
Загрузка...