В Україні планують відмовитися від градації інвалідності за групами

Уряд планує відмовитися від системи градації інвалідності і перейти до Міжнародного класифікатора функціональності, який діє в Європейському Союзі.

Про це заявила голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова з фракції «Слуга народу», передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми зараз продовжили ту роботу, яку раніше здійснювало Міністерство охорони здоров’я. Ми імплементуємо в українське законодавство Міжнародний класифікатор функціональності, він вже переведений на українську мову, але до кінця не проведена система його ратифікації. За допомогою МКФ ми хочемо нарешті позбутися системи інвалідності, яка залишилася в Україні з радянських часів», — сказала вона.

За її словами, соціальна політика держави по відношенню до людей з інвалідністю та виплати для них тепер будуть будуватися не на групах, як це було раніше, а на розрахунку відсотка втрати працездатності, як це рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я. Глава комітету з питань соцполітики вважає, що такі зміни в комплексі з переглядом норм з працевлаштування громадян з частковою втратою працездатності сприятимуть збільшенню частки людей з інвалідністю на ринку праці.

На даний момент, як каже Третьякова, Державна служба з питань праці стежить за тим, щоб 4% робочих місць в приватному секторі надавалися людям з інвалідністю. У разі недотримання цієї квоти, представники бізнесу отримують від Державної служби праці штрафні санкції. У комітеті з питань соцполітики планують цю ситуацію змінити, додавши квотування і на держслужбі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...