В Україні лише 15% багатоповерхівок оснащені ліфтами

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України повідомила, що на сьогодні в Україні налічується понад 86 тисяч ліфтів, з яких 55 тис. експлуатуються більше 25 років.

Близько 1,5% від загальної кількості ліфтів – непрацюючі. І наразі Мінрегіон працює над розробкою алгоритму взаємовідносин між управителями багатоквартирних будинків та компаніями, що обслуговують ліфти. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Зазначається, що найбільша кількість ліфтів, що експлуатуються 25 років і більше у наступних регіонах: Луганська область – 98%; Херсонська область – 95%, Кіровоградська область – 88 %. Найкращий показник у м. Київ – 46%.

Заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики – начальник управління житлової політики Мінрегіону Світлана Старцева повідомила, що в Україні налічується понад 27 тисяч або 15% багатоповерхівок, які мають ліфти (загалом в Україні більше 180 тисяч багатоповерхівок). І для якісного утримання ліфтового господарства будівель потрібно визначити чіткі взаємовідносини між управителем та обслуговуючою компанією, зокрема їх відповідальності за експлуатацію ліфтами.

«Управитель повинен мати певний перелік документів, укласти відповідний договір з обслуговуючою компанією, що має дозволи на експлуатацію ліфтів. І треба чітко визначити: хто наглядає, які дозволи та документи повинні бути, чи повинні отримувати черговий дозвіл на експлуатацію ліфтів, якщо змінився управитель тощо», – наголосила вона. Світлана Старцева зазначила, що такий алгоритм допоможе, як співвласникам так і управителям у вирішенні питань своєчасного технічного обслуговування ліфтового господарства, а також зменшить тиск з боку деяких наглядових організацій, пише dom.ria.com.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...