В Україні 18-ти та 19-річні юнаки не підпадатимуть під весняний призов цього року

Сьогодні Президент підписав Указ № 13/2020 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році».

Міністр оборони України Андрій Загороднюк у Facebook заявив, що 18-ти та 19-річні юнаки не підпадатимуть під весняний призов цього року.

«На весняний призов у квітні цього року ми НЕ будемо залучати 18-ти та 19-ти річних юнаків до строкової служби, за виключенням тих випадків, коли вони ДОБРОВІЛЬНО виявлять бажання піти на службу в ЗСУ. Вік призову з 18 років чітко прописаний у Законі і він ніколи не змінювався. І, власне, Указ Президента підписаний в межах існуючого закону», — написав він.

Андрій Загороднюк зазначив: «Ми розуміємо і враховуємо бажання молодих українців мати можливість пройти службу в такому віці, аби вже у 20 років планувати подальший життєвий шлях. Підтвердження цьому є звернення, які ми отримуємо. Під час весняного призову у квітні повістки отримають молоді люди від 20 років. Отже, ніхто примусово до 20 років залучатися до строкової служби не буде».

Щодо реформи призову,  він пояснив, що   питання опрацьовується і над розробкою концепції реформи ведеться активна робота, яка потребує часу та змін в законодавстві,  громадськість залучать до обговорення.

Поделитесь в соц сетях!

Теги:

Загрузка...
Load...