В ООН заявили про «катастрофічний голод» в одній з країн світу

В Ефіопії продовольча ситуація в регіонах Тиграй, Амхарці і Афар досягла рівня «катастрофи».

Про це свідчить аналіз ситуації, проведений за підтримки ООН, пише Бі-бі-сі.

З травня по червень 2021 року 350 тисяч осіб жили в «важкій кризі» в регіоні Тиграй, а також в сусідніх Амхарі і Афарі.

Продовольча ситуація в регіоні досягла рівня «катастрофи», яку аналіз визначає як голод і смерть невеликих груп людей, що проживають на великих територіях.

Станом на травень 5,5 млн чоловік зіткнулися з високим рівнем гострого відсутності продовольчої безпеки в регіоні. Очікується, що ситуація погіршиться до вересня.

При цьому в звіті немає офіційного оголошення про голод — його оголошують лише при дотриманні певних показників смертності, недоїдання і голоду: не менше 20% домогосподарств в районі стикаються з крайньою нестачею продуктів харчування з обмеженими можливостями впоратися з цим; показники гострого недоїдання перевищують 30%; смертність перевищує дві людини в день на 10 тисяч осіб.

Глава гуманітарних організацій ООН Марк Лоукок підкреслив, що на півночі Ефіопії спостерігається голод і «буде набагато гірше».

Криза є результатом каскадних наслідків конфлікту, включаючи переміщення населення, обмеження пересування, обмежений гуманітарний доступ, втрату врожаю і засобів до існування, відсутність доступу населення до ринків.

Зокрема, Тиграй був спустошений бойовими діями між урядовими військами і повстанцями, 1,7 млн ​​людей залишили свої будинки.

Раніше повідомлялося, що кількість голодуючих у світі досягла п’ятирічного максимуму. Проблема гострого відсутності продовольчої безпеки найгостріше стоїть у країнах Африки. Основними причинами такої ситуації є затяжні конфлікти, економічні потрясіння і пандемія коронавірусу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...