В Керченські протоці катер «Бердянськ» був пробитий снарядом з російського вертольота

Балістична експертиза показала, що катер «Бердянськ» був пробитий бронебійним снарядом, випущеним з російського вертольота Ка-52, що лише підтверджує агресивний характер нападу РФ на українські кораблі в листопаді 2018 року.

Про це заявив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський під час засідання форуму ОБСЄ із співробітництва в галузі безпеки у Відні, — повідомляє «Укрінформ».

«Ми хотіли б звернути увагу делегацій на результати балістичної експертизи ушкоджень, нанесених під час атаки на три українських кораблі і їх екіпажі з боку Російської Федерації 25 листопада 2018 року. Ці кораблі були повернуті Росією в Україну в листопаді минулого року згідно з обов’язковим наказом Міжнародного трибуналу по морського права. Пробоїна в бронетанковому катері «Бердянськ» виникла в результаті прямого попадання бронебійного снаряда, випущеного з ударного вертольота Ка-52 ВМФ Росії», — заявив він.

Представник України підкреслив, що ці докази «чітко підтверджують агресивний і незаконний характер дій, які Росія здійснила в Чорному морі в листопаді 2018 року».

«Інші два корабля, «Яни Капу» і «Нікополь», були відправлені на завод для ремонту. Українська делегація раніше вже повідомляла форуму ОБСЄ з безпеки співробітництва детальну інформацію про серйозні пошкодження і факти мародерства, скоєних російською стороною на захоплених катерах», додав Лоссовський.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...