В «Газпромі» назвали умови для нового контракту з Україною

Як зазначив глава російської компанії Олексій Міллер, сторонам необхідно врегулювати судові суперечки і відмовитися від претензій.

Глава «Газпрому» Олексій Міллер і уповноважений федерального уряду ФРН щодо транзиту газу через Україну Георг Граф Вальдерзее обговорили взаємодію російської компанії і України в газовій сфері з 2020 року. Про це йдеться в повідомленні «Газпрому».

Міллер звернув увагу, що до укладення нового транзитного контракту необхідно вирішити ряд принципових питань. Перший — врегулювання судових спорів між «Газпромом» і «Нафтогазом», взаємну відмову від претензій і припинення судових розглядів за контрактами на поставку і транзит російського газу, а також відновлення балансу комерційних інтересів сторін. Друге питання — готовність України до прямих закупівель російського газу з 2020 року та ухвалити їх обсяги.

Крім того, Україна в рамках імплементації положень Третього енергопакету ЄС необхідно, зокрема, забезпечити реальну незалежність національного регулятора та створити сертифікованого незалежного газотранспортного оператора. Якщо українська сторона не встигне закінчити цю роботу станом на 1 січня 2020 року, «Газпром» готовий до продовження на перехідний період чинного транзитного контракту з урахуванням актуальних ринкових умов.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...