Уряд має затвердити для українців страхову ціну на газ

Кабінет Міністрів має намір затвердити страхову ціну на природний газ для населення в розмірі близько 7 тис. грн / тис. куб. м (з ПДВ та без урахування транспортування) з січня 2020 року.

Про це заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель, пише 24.tv.ua. «Є важливий фактор, над яким працює Кабмін, з 1 січня людям буде запропонована страхова ціна на газ, вони зможуть вибрати її до кінця опалювального сезону. Вона буде менше ціни на газ 1 кварталу 2019 року, більш того, вона буде зафіксована до кінця опалювального сезону», — сказав він.

Також міністр припустив, що в грудні ціна на газ знову збільшиться. Оржель зазначив, що при пропозиції страхової ціни у будь-якого споживача буде можливість відмовитися від неї. Він пояснив, що відмова від цієї ціни може зіграти як в плюс, так і в мінус для споживача.

«Якщо в плюс і дійсно буде зупинка транзиту, і будуть деякі коливання на ринку газу — то споживач виграє. А якщо, наприклад, ми підпишемо транзитний договір, це буде фактором значної стабілізації ринку, у нас і в Європі в підземних сховищах газу значні обсяги газу і фактор того, що транзит газу не припинився, швидше за все, зіграє на те, що ціна на газ знизиться. І тоді ті споживачі, які застраховані і будуть перебувати на таких договорах, вони не виграють від цієї ситуації», — зазначив Оржель.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...