«Укроборонпром» виграв суд у російської компанії у справі про повернення авансової оплати

Заступник генерального директора «Укроборонпрому» Мустафа Найєм стверджує, що державний концерн виграв суд у російської компанії «Авіа-ФЕД-Сервіс» в справі про повернення авансового платежу українським заводом «Артем».

«Укроборонпром» виграв суд у російської компанії «Авіа-ФЕД-Сервіс» у справі проти заводу «Артем», — написав він у Facebook, додавши, що російська компанія «вимагала в українського оборонного заводу в примусовому порядку повернути майже 55 млн гривень ($ 2,2 млн) за контракти на виготовлення товарів подвійного призначення».

При цьому заступник директора концерну не конкретизував деталі за судовим рішенням, зазначивши лише, що в «Укроборонпрому» «до кінця не вірили» в те, що Верховний суд прийме рішення на користь концерну. Поки не має офіційної інформації з суду.

При цьому Найєм зазначив, що протягом двох років завод програвав цю справу в судах різних інстанцій. «Справа йшла до того, що, якщо б росіяни виграли, завод міг зупинити свою роботу на три-чотири місяці, зірвавши виконання держоборонзамовлення, а також кілька експортних контрактів», — додав він.

Юристи заводу «Артем» апелювали в суді тим, що російська компанія з травня 2018 року перебуває під українськими санкціями, а виконання замовлення для російської компанії може бути загрозою для безпеки України.

Компанія «Авіа-ФЕД-Сервіс» і завод «Артем» уклали контракти в 2014 році, за якими російська сторона перерахувала аванс. Однак виконання замовлень не було виконано і компанія з РФ намагалася стягнути сплачені кошти через український суд на підставі рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті РФ.

Завод «Артем» — український виробник керованих ракет класу «повітря-повітря», автоматизованих комплексів для підготовки і технічного обслуговування авіаційних керованих засобів ураження, протитанкових керованих ракет, а також приладів і обладнання для авіаційних літальних апаратів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...