Український борщ може потрапити під захист ЮНЕСКО

Український борщ незабаром офіційно внесуть до переліку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Таку ініціативу вже підтримали в Міністерстві культури. Минулого року розробили окрему процедуру, за якою страва потрапить до лідерів з історичним корінням.

“Асоціація постачальників торговельних мереж України звернеться до найвідоміших кухарям України щодо рецепта борщу, який можна вважати класичним. Оскільки рецептів борщу багато, і вони відрізняються в багатьох регіонах нашої країни, то знайти класичний борщ, який ще готували наші предки, є важливим завданням” , – пояснив у своєму Facebook автор ідеї Олексій Дорошенко.

Як відомо, подібні клопотання згідно закону до Національного реєстру Мінкультури приймаються всього двічі на рік: до 15 квітня і 15 жовтня.

Але подачі заявки в Організацію Об’єднаних Націй – до 1 лютого 2019 року. В ЮНЕСКО розгляд питання займає 1,5 року. Наш борщ повністю відповідає критеріям ЮНЕСКО, оскільки “сприяє національному розвитку і каже про культурну ідентичність суспільства”.

“У 2016 році ЮНЕСКО визнав лаваш нематеріальною культурною спадщиною, яке подали спільно Азербайджан, Іран, Казахстан, Киргизстан і Туреччина. Бельгія в тому ж році добилася визнання ЮНЕСКО культури пива. Франція змогла переконати ООН, що вся французька кухня є нематеріальним спадщиною людства. А крім них на світовому рівні визнаний грецький салат, неаполітанська піца і грузинське вино. Тому чекаємо міжнародного визнання українського борщу “, – додав Дорошенко, пише vybir.media.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...