Українська сторона отримала 5 мільярдів доларів від «Газпрому»

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» отримала від російського «Газпрому» $2,918 млрд компенсації на виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомила прес-служба компанії, пишуть investory.news. Таким чином, сумарно за результатами транзитного арбітражу “Нафтогаз” отримав від “Газпрому” $5 млрд. Як йдеться в повідомленні, платіж “Газпрому” включає погашення як невиплаченої раніше частини присудженої компенсації ($2,56 млрд), так і відсотки, накопичені з моменту оголошення рішення 28 лютого 2018 року.

«Нафтогаз» вітає визнання російською стороною необхідності виконувати рішення арбітражів 2017-2018 рр. і її намір продовжувати транспортування газу в ЄС через територію України. Сторони продовжують переговори щодо умови подальшої співпраці після завершення контракту, що діє з 1 січня 2020 р» — зазначено в повідомленні.

У прес-службі «Газпрому» також повідомили, що виплатили «Нафтогазу» вказану суму.

«З метою виконання домовленостей, досягнутих в Мінську 20 грудня, «Газпром» здійснив виплату $2,9 млрд «Нафтогазу України» відповідно до рішення Арбітражного інституту Стокгольма в термін, передбачений протоколом від 20 грудня», — йдеться в повідомленні російського газового гіганта.

Новий контракт на транзит російського газу в Європу через територію України буде укладено строком на 5 років з можливістю пролонгації на 10 років на тих самих умовах.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...