Україна вимагатиме від ЄС максимальних компенсацій за скасування санкцій проти Росії

Україна вимагатиме від ЄС максимальних компенсацій, якщо європейська сторона відмовиться від політики санкцій щодо Росії.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

«Якщо це [зняття санкцій] все ж станеться, то Києву необхідно отримати за таке рішення максимальний рівень компенсацій в будь-якій формі, яка підлягає переговорам», — сказав він в інтерв’ю агентству РБК-Україна. Кулеба зазначив, що завдання української дипломатії і «високої політики» в тому, щоб не допустити зняття санкцій до того, як буде досягнуто прогресу у виконанні мінських угод.

Київ, продовжив віце-прем’єр, вже помічає пом’якшення підходів до санкційної політики Європи щодо Росії. «Раз — тут їх повернули в ПАРЄ, раз — заговорили про те, щоб повернути в G7. Почалися постійні зустрічі з російським керівництвом на вищому рівні», — пояснив Кулеба. За його словами, Київ готовий до того, що в якийсь момент санкції продовжені не будуть.

Разом з тим українська сторона поки не отримувала будь-яких сигналів, що антиросійські санкції з боку ЄС продовжені не будуть, додав він.

У березні 2014 року в зв’язку з ситуацією в Україні ЄС і ряд країн, включаючи США, Канаду, Австралію, Японію, Швейцарію, Нову Зеландію, Ісландію, почали вводити санкції проти Росії. 6 серпня 2014 року президент РФ Володимир Путін підписав указ «Про застосування окремих спеціальних економічних заходів з метою забезпечення безпеки Російської Федерації». На наступний день на підставі документа уряд Росії ввів заборону на імпорт з США, Євросоюзу, Норвегії, Австралії і Канади низки продовольчих товарів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...