Україна та Румунія розблокували трансбалканський газовий коридор

ТОВ «Оператор ГТС України» та румунський оператор TRANSGAZ підписали міжоператорську технічну угоду (interconnection agreement) про взаємодію відповідно до європейських правил з 1 січня 2020 року.

Про це повідомляє прес-служба української компанії, пише РБК.

Як зазначили в прес-службі, це означає, що у всіх постачальників з’явилась можливість вільно транспортувати блакитне паливо новим маршрутом постачання — з Південної Європи та Туреччини — через Болгарію і Румунію — в Україну та далі у Молдову.

Тобто з 1 січня в міждержавній точці «Ісакча1-Орловка1″ буде доступною потужність по маршруту Україна-Румунія в розмірі 17,8 млн куб. м на добу, а також в зворотному напрямку — 15,8 млн куб. м на добу», — йдеться в повідомленні.

«Це рішення є історичним та надзвичайно важливим, адже дозволяє створити додатковий маршрут для імпорту газу в Україну, в першу чергу, для забезпечення газом споживачів Молдови та прикордонних споживачів України в Одеській області. Це дасть можливість безперебійно пройти зиму, навіть за умови ймовірного припинення транзиту газу з РФ», — прокоментував Сергій Макогон, генеральний директор новоствореного «Оператора ГТС України».

Під час зустрічі у місті Брюссель 12 грудня 2019 року оператори ГТС України, Молдови, Румунії та Болгарії принципово погодили текст угод щодо забезпечення реверсу трансбалканським газопроводом, а саме по «Транзиту-1» в напрямку Болгарія-Румунія-Україна-Молдова.

Така угода створює для Молдови додаткову технічну можливість альтернативно імпортувати газ для власних потреб з Туреччини та Греції у випадку, якщо «Газпром» зупинить транзит в Європу через територію України.

Вже найближчими днями відбудуться перші аукціони на бронювання потужностей на міждержавній точці «Ісакча1-Орловка1».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...