Україна створює міжнародний майданчик по Криму

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України вивчає пропозиції щодо створення міжнародного майданчика для обговорення питання приналежності Криму.

Про це в інтерв’ю ЗМІ повідомив український віце-прем’єр Олексій Резніков. За його словами, цією темою доручено займатися трьом посадовцям — йому, главі МЗС Дмитру Кулебі і постійному представнику президента України в Криму Антону Кориневичу.

«Наше бачення [питання створення майданчика] я передав в РНБО, зараз там досліджують. Можу сказати одне: альянс наших міжнародних партнерів буде розширено, на відміну від нашого «нормандського формату», — поінформував він, не розкривши інших деталей. Говорячи про спосіб «повернення Криму», Резніков зазначив, що «поки це політико-дипломатичний шлях».

У серпні президент України Володимир Зеленський визнав, що поки немає «серйозної і ефективного майданчика» для обговорення питання приналежності Криму.

У липні перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова заявила, що український уряд підготував «стратегію повернення Криму» під свій контроль, але поки не буде її оприлюднювати.

У свою чергу Кулеба назвав три важливих складових цього плану: утримання цього питання «на стратегічній порядку денному», забезпечення «ефективності режиму санкції щодо Криму» і пошук додаткових міжнародних інструментів для «тиску на Росію».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...