Україна пояснила водну блокаду окупованого Криму

Україна має повне право на перекриття каналу, по якому вода постачалася на Кримський півострів.

Про це заявив постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич в своєму Facebook-акаунті.

«Річка Дніпро не тече по території Криму. Україна перекрила не русло річки Дніпро, а перекрила технологічне спорудження (канал), який знаходиться на території України. На це Україна має повне право», — уточнив Кориневич.

Він додав, що за всіма підрахунками, прісної води для потреб населення Криму досить. Крім того, представник українського президента підкреслив, що «держава-окупант сама повинна відповідати за забезпечення окупованій території всіма необхідними ресурсами».

Раніше повідомлялося про плани кримської влади звернутися до керівництва Росії з проханням ініціювати переговори з Україною з приводу пропуску вод Дніпра на півострів. У 2014 році, після анексії Росією, Крим почав відчувати проблеми з водопостачанням, оскільки Україна припинила поставки дніпровської води по Північно-Кримському каналу, який був побудований в 1960-і роки для забезпечення водою з Дніпра маловодних і посушливих територій Херсонської області і Криму, покривав 90 відсотків потреби півострова.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Load...
Загрузка...