Україна планує повністю відмовитися від російської енергетики

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що до 2023 року українська система повинна повністю відмовитися від російської і білоруської електроенергії і стати частиною електромережі Європейського союзу.

Про це він розповів в ефірі «5 каналу».

За його словами, на сьогоднішній день стратегічним завданням України є проголошення незалежності від російської системи.

«Потрібно пройти технологічний шлях, потрібно привести свою систему у відповідність з європейськими стандартами. Мої колеги з міністерства енергетики рухаються цим шляхом. Наскільки мені відомо, це (2023 рік — прим. «Стрічки.Ру») ранній термін, коли можна підготувати свою систему до переходу на роботу за європейськими стандартами », — сказав Кулеба.

Крім того він розповів, чому зараз Україна змушена купувати електрику з Росії: «Зараз фізично наша система з радянських часів приєднана до російської і білоруської електросистеми. Тому в критичних ситуаціях з точки зору забезпечення електроенергією відбуваються вимушені тимчасові закупівлі електроенергії у тих, до кого ти приєднаний».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...