Україна домовилася зі США про закупівлю протитанкових ракетних комплексів Javelin

Українська влада уклала зі США контракти на поставку другої партії протитанкових ракетних комплексів Javelin. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу оборонного відомства.

Угоди про закупівлю американських комплексів були укладені Міністерством оборони України за рахунок «зосередження ресурсів», повідомили у відомстві.

За словами заступника міністра оборони Анатолія Петренка, в 2019 році Міноборони реалізувало три контракти за програмами іноземних військових продажів. «Це дозволяє нам використовувати всі ресурси, які існують на ринку озброєння, а також зарубіжних виробників і постачальників», — зазначив він.

У той же час в посольстві України в США заявили, що угода є першим великим контрактом прямих міжурядових закупівель озброєння між Києвом і Вашингтоном.

«Для України це величезний крок вперед, якому передував відхід від старої системи, яка забороняла Міноборони України безпосередньо купувати озброєння і техніку в іноземних держав. Тепер ці зміни розширять наші можливості для зміцнення військово-технічного і оборонного потенціалу держави», — повідомили в посольстві, подякувавши американським партнерам за допомогу в реформуванні системи безпеки України.

2 жовтня стало відомо, що Державний департамент США схвалив продаж партії протитанкових ракетних систем Javelin Україні на 39 мільйонів доларів. При цьому він не включений в дозволену Конгресом військову допомогу Україні в розмірі 250 мільйонів доларів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...