Україна буде переглядати і скорочувати договірну базу з Росією

Україна продовжує ревізію двосторонніх документів з РФ і має намір відмовитися ще від частини українсько-російської договірної бази.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Василь Бондар.

«До війни (початку конфлікту на Донбасі) у нас було 453 підписаних двосторонніх угод. Зараз залишається в силі близько 300 документів, але триває подальша ревізія того, від чого ми можемо відмовитися», — сказав він в опублікованому в понеділок інтерв’ю виданню «Укрінформ».

При цьому, за його словами, українська сторона не йде на «радикально-емоційні кроки», які можуть пошкодити її громадянам. «Ми не розірвали дипломатичні відносини з Росією, не припинили дипломатичну присутність в Росії, відповідно, громадяни України в період карантину вільно туди переміщалися і, перебуваючи на території РФ, мали можливість отримати захист», — сказав заступник міністра.

За його словами, в разі скасування всіх угод з РФ виникла б патова ситуація щодо механізму захисту інтересів українських громадян на території РФ. «У нас це мільйони людей — як громадян України, так і етнічних українців, які проживають в Росії», — додав він.

У зв’язку з цим, сказав Бондар, у відносинах з РФ «діє договірна база в рамках СНД і частково двостороння». «Але ми з міністерствами і відомствами їх [двосторонні угоди] поступово переглядаємо, щоб оптимізувати і залишити мінімально необхідну кількість документів, які б дозволили зберігати належний рівень захисту прав і інтересів громадян України», — зазначив заступник глави МЗС.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...