У самопроголошеній ЛНР висунули ультиматум українській владі

Спроби Києва домовлятися про долю Донбасу без представників самопроголошених Луганській і Донецькій народних республік — безперспективні, заявив в середу представник так званої ЛНР в політичній підгрупі по врегулювання ситуації в регіоні Родіон Мірошник.


Раніше газета «Комерсант» повідомила, що Україна передала «нормандської четвірці» (Німеччина, Росія, Україна, Франція) новий проект так званих кластерів для розробки дорожньої карти врегулювання конфлікту в Донбасі. Вони, за даними видання, фіксують істотні розбіжності з позицією Росії. Відзначається, що українські пропозиції вперше документально оформлені і представляють, як саме Києву хотілося б змінити мінські угоди.

«Спроби Києва домовлятися про долю Донбасу без представників Донбасу — безперспективні», — заявив Мірошник.
На думку представника політичної підгрупи, мінські угоди вкрай незручні Києву і спроби їх переписати, як і спроби відмовитися від переговорів з ЛНР і ДНР — це «шлях у нікуди для політико-дипломатичного варіанту вирішення конфлікту».
«ЛНР і ДНР не погодяться зі спробами Києва переписувати мінські угоди в своїх інтересах. А переговори про долю Донбасу будуть вестися, як того вимагають мінські угоди -» в обговоренні і за погодженням «з представниками ЛНР і ДНР», — заявив Мірошник.

Питання врегулювання ситуації в Донбасі обговорюється в тому числі в ході зустрічей мінської контактної групи, яка з вересня 2014 прийняла вже три документа, що регламентують кроки по деескалації конфлікту. Однак і після угод про перемир’я між сторонами конфлікту тривають перестрілки. Контактна група по Донбасу погодила «формулу Штайнмайера», яка визначає порядок надання особливого статусу Донбасу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...