У податковій інспекції нагадали, хто може не подавати річну декларацію

Категорії громадян, зобов’язаних подавати річну податкову декларацію про майно і доходи, а також тих, хто може подати таку декларацію для отримання податкової знижки, визначені Податковим кодексом України.

Про це повідомляє Головне управління Державної податкової служби в Києві. Як зазначили в податковій, у ПКУ визначено випадки, коли декларацію подавати не потрібно. Так, згідно з п.179.2 ст. 179 ПКУ декларація не подається, якщо платник податків отримував:

доходи від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду і розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV ПКУ;
доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими вже було сплачено податок на доходи фізичних осіб;
доходи у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та / або з яких вже було сплачено податок відповідно до п 174.3 ст. 174 ПКУ.

У Державній податковій службі звертають увагу, що за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються, зокрема, об’єкти спадкування, які успадковуються членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, в тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати і сестри, його баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...