У Німеччині попросили конгресменів США не виводити війська з країни

У Німеччині прем’єр-міністри чотирьох земель — Баварії, Баден-Вюртемберга, Гессена і Рейнланд-Пфальца — попросили в спільному листі 13 американських конгресменів перешкодити планам президента США Дональда Трампа про виведення майже 10 тисяч військових з їх країни.

Про це повідомляє Süddeutsche Zeitung.

Відзначається, що Маркус Зедер, Фолькер Буфье, Вінфріда Кречман і Малу Драйєр вирішили написати американським політикам, які входять до комітетів з питань безпеки або вже відзначився в якості критиків рішення Трампа. Згаданий лист має, на думку лідерів земель ФРН, зміцнити позиції прихильників повного збереження контингенту.

Глави німецьких регіонів підкреслюють, що війська США в Німеччині служать їхнім стратегічним інтересам. Крім того, прем’єр-міністри вважають, що глибоке співробітництво у військовій сфері демонструє дієздатність НАТО, а також деяким чином пов’язує не тільки держави, а й їх жителів.

Раніше повідомлялося, що Німеччина заплатила за розміщення армії США майже мільярд євро за 10 років. Стверджується, що зазначені німецькими властями витрати в 100 мільйонів євро в рік — тільки частина реальних витрат. При цьому вказується, що 648,5 мільйона євро позначені як витрати на гранти по будівельним роботам, ще 333,9 мільйона — безпосередньо на оборону.

6 червня адміністрація президента США Дональда Трампа оголосила про рішення скоротити чисельність американського військового контингенту, розміщеного в Німеччині. В даний час на території країни знаходяться 34,5 тисячі солдатів. Глава держави наказав Пентагону скоротити їх чисельність на 9,5 тисячі. Крім того, Трамп розпорядився обмежити число американських військовослужбовців у ФРН до 25 тисяч чоловік замість допустимих зараз 52 тисяч.

Трамп потім пояснив, що якщо ФРН не почне виділяти більше коштів на оборонну сферу, США скоротять чисельність свого контингенту на території країни. Він також поскаржився на те, що Німеччина порушує домовленості по НАТО про військові бюджети.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...