У «Нафтогазі» назвали вартість газу для населення в квітні

2,897 грн / куб. м (без ПДВ, транспортування магістральними та розподільними газопроводами та націнки газсбитів). Такий буде вартість газу для населення і виробників тепла в квітні 2020 року.

Це на 14,7% дешевше, ніж в березні 2020 роки (3,396 грн / куб. М), повідомили в НАК «Нафтогаз України». Якщо ж порівняти з січневими тарифами 2020 го, то квітнева ціна знизилася на 37,7%.

«Зниження ціни на газ третій місяць поспіль — позитивний сигнал для людей. Рахунки за газ у квітні повинні знизиться і завдяки завершенню опалювального сезону, і завдяки зменшенню відпускної ціни «Нафтогазу». У підсумку, я сподіваюся, зменшиться навантаження на бюджети українських домогосподарств, які відчувають наслідки карантинних заходів», — заявив глава правління НАК Андрій Коболєв.

В «Нафтогазі» нагадали, що з початку цього року оптова ціна на природний газ в рамках спеціальних зобов’язань розраховується згідно постанови Кабінету Міністрів №17 від 24 січня 2020 року. Основний індикатив — фактичні результати біржових торгів, які відбуваються з 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі.

При цьому з березня-2020 на внутрішньому ринку з’явився новий ліквідний ціновий індикатор, після проведення ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» тендеру на закупівлю газу на період поставки на березень-грудень 2020 року.

«При розрахунку ціни газу для населення на квітень «Нафтогаз», як і в березні, вибирав з двох можливих опцій: розрахованої за постановою КМУ і середньозваженої ціни переможців за результатами торгів на поставку газу «Оператора ГТС України». Незважаючи на рекордну здешевлення енергоносіїв на світових ринках, найнижчими виявилися розрахунки, прив’язані до внутрішніх, а не зовнішніх індикаторів», — відзначили в «Нафтогазі».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...