У Харкові викрили конвертаційний центр із обігом у 200 млн грн

У прес-службі ГУ ДФС України в Харківській області повідомили, що  у рамках розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 205-1, ч.3 ст. 191 КК України була встановлена група осіб, які надавали послуги підприємствам реального сектору економіки з пособництва в ухиленні від сплати податків та переведенні безготівкових коштів у готівку.

Зазначається, що вказана група здійснювала формування податкового кредиту з ПДВ підконтрольних транзитних підприємств за рахунок придбання фіктивного ліміту на реєстрацію податкових накладних в тому числі у СГД — імпортерів та інших підприємств реального сектору економіки, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі напоями, продуктами харчування, технікою.У подальшому здійснювалася підміна номенклатур груп товарів придбаних транзитними СГД з метою подальшого формування податкового кредиту з ПДВ для користувачів конвертаційного центру.Отримана готівка від представників СГД-імпортерів та підприємств реального сектору економіки передавалася замовникам незаконних послуг, за винятком винагороди у розмірі 12% від суми конвертації.

Таким чином, протягом 2018-2019 років через рахунки компаній, які входили до складу конвертцентру, було проконвертовано майже 200 млн грн.

За результатами обшуків, проведених в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів, з незаконного обігу вилучено 1 млн грн, 60,9 тис. доларів, 30,7 тис. євро (еквівалент 3,5 млн грн) готівкою, дві печатки, 35 електронних носіїв інформації, 19 мобільних телефонів, три одиниці комп’ютерної техніки, фінансово-бухгалтерську документацію та чорнові записи.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...