У ДНР число летальних випадків від COVID-19 становить близько 7-8% від інфікованих

На Донбасі через пандемію коронавірусу склалася катастрофічна ситуація.

Стрімко збільшується число заражених: щоденний приріст тільки в ДНР становить близько 200 осіб. Гостро не вистачає медпрепаратів, а також кисневих точок. В аптеках не знайти елементарного вітаміну С. Число летальних випадків від COVID-19 становить близько 7-8% від усіх інфікованих.

Загальна кількість хворих в ДНР з початку квітня — майже 6800. На амбулаторному і стаціонарному лікуванні в даний час знаходиться близько 2600 чоловік. До жовтня всі, звичайно, чекали загострення ситуації, але не думали, що вона виявиться такою критичною. Але ж навіть не настали холоди. Пік захворювання, за словами медиків, ще попереду.

— Ситуація дійсно напружена, — розповів так званий міністр охорони здоров’я республіки Олександр Опріщенко. — Безперервно зростає число хворих з важкими формами пневмонії: щодоби виявляємо 180-200 випадків, 80% з них припадають на COVID-19. Лікарні заповнені майже під зав’язку. Кисневих точок на всіх не вистачає, в деяких випадках ми змушені використовувати одне джерело на кілька людей, по черзі.

Пацієнтів з коронавірусом, за словами Олександра Опріщенка, в ДНР приймає 39 лікувальних баз (навесні таких баз було 17). Перепрофільовані різні медустанови, в тому числі сім пологових будинків, де є точки кисневої підтримки.

— Тестів для виявлення антитіл в даний час у нас немає. А для виявлення вірусу є, але потужності лабораторії — 250-280 аналізів на добу, в той час, як потрібно 800, — пояснив міністр. — Звідси й такі високі цифри смертності — 7-8%. Ми вираховуємо їх, спираючись на офіційні дані хворих. Але через нестачу тестів реальної клінічної картини ми не знаємо.

У найближчі тижні в ДНР очікують надходження 6 тис. тестів для виявлення COVID-19. І ще стільки ж для визначення антитіл. Партію експрес-тестів відправила через Червоний Хрест Швейцарія.

Говорячи про пандемію, не можна не сказати ще про одну проблему — нестачу кадрів. Так, на початку бойових дій в 2014 році Донецьк покинуло близько 60% студентів-медиків, а також сотні діючих лікарів. Дефіцит цей не вдалося заповнити досі. Всього в сфері охорони здоров’я в ДНР зараз працює 6,8 тис. медпрацівників. Потрібно ще майже стільки ж.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...