У Бразилії виявили небезпечний різновид «свинячого грипу»

Бразильські вчені виявили невідому раніше мутацію вірусу «свинячого грипу», що має високий пандемічний потенціал.

Про це в інтерв’ю газеті Globo повідомила глава лабораторії респіраторних вірусів і кору Fiocruz (науково-дослідне об’єднання імені Освалдо Круза при МОЗ) Міралда Сікейра.

«З 2005 року виявлено 25 різних варіантів вірусу грипу А / H1N2. Але той, що ми виявили в місті Ібіпора (штат Парана на півдні країни – ред.) відрізняється від відкритих раніше», – наводить видання її слова в опублікованому в понеділок інтерв’ю .

Як уточнює дослідник, цей вірус має генетичні відмінності від інших збудників «свинячого грипу», має високий рівень заразність.

«Я б сказала, що потенціал викликати пандемію у нього такий же (як у коронавіруса)», – вважає Сікейра.

Разом з тим, як зазначає вчена, на даний момент відомо про один випадок зараження – мова йде про 22-річну співробітницю одного з місцевих м’ясопереробних підприємств. За інформацією газети, жінка перенесла захворювання в легкій формі.

Випадків передачі вірусу між людьми поки не зареєстровано, але при подальших мутаціях збудника ймовірність їх появи може збільшитися, вважає Сікейра. Зараз група вчених вивчає близько 3 тисяч зразків біоматеріалу жителів регіону, тести яких на коронавірус і інші респіраторні інфекції показав негативний результат.

При цьому, як вказує дослідниця, вакцина проти нового «свинячого грипу» може бути створена в короткий термін.

«Це, звичайно, буде не ідеальний препарат, він не зможе сформувати тривалий імунітет у всіх, але допоможе запобігти уникнути можливої пандемії», – вважає вірусолог.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , , , , , , , ,

Загрузка...
Load...