Туреччина надасть медичну допомогу Україні

Туреччина дозволила надання медичної допомоги Україні в контексті COVID-19 та визначила процедуру й вимоги для отримання дозволів для експорту продукції.

Про це в коментарі Укрінформу розповів Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

«Визначено процедуру надання допомоги Україні в контексті COVID-19. Якщо продукція є в достатній кількості в Туреччині, зокрема для її власних потреб, й вона має змогу експортувати, досягнуто домовленості, що ми можемо її закуповувати. В цьому ключі конструктивно працюємо з турецькою стороною», — сказав Сибіга.

За його словами, після телефонної розмови президентів України та Туреччини 1 квітня Анкара дозволила експорт необхідної Україні продукції за умови дотримання процедури. Вона полягає в тому, щоб суб’єкти підприємницької діяльності — турецькі виробники в залежності від типу продукції звертаються за дозволом до визначеного органу, після отримання якого можуть здійснювати експорт.

«Є принципове рішення щодо можливості експорту продукції, якої Україна потребує в контексті COVID-19. По лінії МОЗ ми передали переліки медичної продукції, якої потребує Україна, наші області, медичні установи, в контексті COVID-19. Робота ведеться за двома напрямкам: гуманітарної допомоги та закупівлі. Вже розпочато процес отримання дозволів за окремими видам продукції», — повідомив дипломат.

Окрім того, було оприлюднено запит до турецького бізнесу з переліком необхідної Україні продукції, на який вже отримано більше ста відгуків та пропозицій.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...