Трамп знову звинуватив Китай у початку пандемії COVID-19

Президент США Дональд Трамп на тлі збільшення числа смертей пацієнтів з коронавірусом в країні до 200 тисяч закликав пам’ятати, що пандемія прийшла з Китаю.


«Думаю, якби ми не діяли належним чином, правильно, то було б 2,5 млн смертей, — сказав він журналістам перед поїздкою в штат Пенсильванія. — Цифри були б значно більше <…> Ви бачили мій виступ для Генеральної Асамблеї ООН, Китай повинен був зупинити [коронавірус] на своїх кордонах, не дозволити вірусу поширитися по всьому світу».

«Це жахлива річ. Але ми не закриваємо країну, ми добре працюємо в плані відкриття країни (економічного відновлення після введених через пандемію санітарних обмежень), ринки ростуть, — зазначив глава Білого дому. — Якби ми не діяли вірно, було б 2,5 або 3 млн смертей. Ця жахлива річ [пандемія] не повинна була коли-небудь статися. Китай дозволив цьому статися, просто пам’ятайте про це».

Трамп, виступаючи в рамках загальнополітичних дебатів високого рівня 75-ї сесії ГА ООН, заявив, що організації слід притягнути до відповідальності Китай за виникнення пандемії. Американський лідер і раніше багато разів звинувачував владу КНР в тому, що вони нібито прийняли недостатньо активні заходи для запобігання спалаху захворювання.

При цьому раніше заступник міністра закордонних справ Китаю Ле Юйчен в інтерв’ю телекомпанії NBC підкреслив, що Пекін «не приховував будь-яку інформацію» про коронавірус. Він висловив жаль у зв’язку з тим, що «деякі політики використовують ситуацію з вірусом для шельмування Китаю».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...