Трамп заради вигідної угоди відмовився карати Китай за утиски мусульман

Президент США Дональд Трамп відклав санкції проти Китаю через утиски мусульман-уйгурів, щоб не зірвати вигідну торговельну угоду з Пекіном.

Про це він розповів в розмові з журналістом видання Axios.

«Ну, ми посеред великої угоди. (…) Я уклав вигідну угоду, можливо, на 250 мільярдів доларів», — відповів президент на відповідне запитання журналіста. Він пояснив, що відмовився вводити заходи прямо зараз, тому що це завадило б переговорам. До того ж, торгові мита, які він ввів, на його думку, б’ють по китайській економіці сильніше будь-яких можливих санкцій.

Як уточнює видання, в розмові Трамп підкреслив, що раніше підписав закон «Про політику щодо прав уйгурів 2020 року», який дозволяє карати китайських чиновників, причетних до утисків мусульманських меншин.

У кінці травня Конгрес США прийняв законопроект, який дозволяє вводити суворі санкції по відношенню до громадян Китаю, які винні в утиску мусульман в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі. У тексті йдеться про прийняття суворих заходів до винних посадових осіб, наприклад про відмову у видачі віз і заморожування їхніх власності в США.

У серпні 2018 го Комісія ООН з прав людини повідомила, що щонайменше мільйон представників етнічних меншин міститься в закритих таборах, де їх нібито перевиховують. Людей змушують співати революційні пісні, вивчати ідеї Сі Цзіньпіна, говорити на нерідній для них китайській мові. У Пекіні ж існування таборів пояснюють профілактикою терористичної діяльності в регіоні.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...