Трамп не розпускатиме поліцію та не урізатиме її фінансування

Влада Сполучених Штатів не буде розпускати поліцію або скорочувати її фінансування. Про це президент США Дональд Трамп заявив в понеділок під час зустрічі з представниками правоохоронних органів в Білому домі.

«У нас відмінні правоохоронці, я ними дуже пишаюся. Не буде позбавлення [поліції] фінансування, не буде скасування нашої поліції. Не буде ніякого розпуску нашої поліції. Наша поліція дозволяє нам жити в світі, ми хочемо бути впевнені, що в її рядах немає поганих дійових осіб, іноді ви спостерігаєте жахливі речі, як ми бачили зовсім недавно, але <…> 99% з них — відмінні люди», — сказав глава Білого дому.

У свою чергу міністр юстиції — генеральний прокурор США Вільям Барр на тому ж заході заявив про готовність влади США працювати з правоохоронцями над питанням стандартів застосування сили поліцейськими. «Мені відомо, що керівники поліції проявляють великий інтерес до ясності і рекомендацій щодо застосування сили в деяких питаннях <…>, щоб забезпечити наявність стандартів, забезпечити те, що їх [поліцейських] навчають, забезпечити, щоб [стандартів] дотримувалися. Ми з нетерпінням чекаємо спільної роботи з вами над тим, щоб зробити це», — сказав Барр.

Демократи Конгресу США в понеділок представили законопроект, спрямований на проведення масштабної поліцейської реформи у відповідь на масові протести в країні. Ініціатива, зокрема, забороняє правоохоронцям застосовувати задушливі прийоми, створює національну базу даних по відстеженню неправомірних дій з боку поліції, а також забороняє в деяких випадках видавати ордер, що дозволяє поліцейським ломитися в будинок без попередження. В рамках запропонованої реформи підвищується відповідальність правоохоронців, в тому числі за акти насильства і свавілля по відношенню до підозрюваних.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...